Koňský tábor Náměšť

Místo konání
LDT JISKRA, Velké Pole 47, 67571 Náměšť nad Oslavou, okres Třebíč
Doporučený věk
9–17 let
Odjezdová místa
Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Pardubice, Humpolec

TYTO TÁBORY NAJDETE I V NAŠICH DALŠÍCH AREÁLECH.

O koňském táboře

Koňský tábor je určen pro všechny holky i kluky, kteří mají rádi koně a přírodu a chtějí se něco nového o koních přiučit, a zároveň nechtějí přijít o táborová dobrodružství. Koně máme po dobu prázdnin ustájené v klidné části areálu tábora. Pro děti to znamená, že mohou být s koňmi v kontaktu prakticky neustále. Zúčastnit tábora se mohou jak začátečníci, tak i děti, které na koních jezdí a mají s jízdou drobné zkušenosti. Doporučený věk účastníků je 9 až 18 let. S ohledem na velikost koní je váhový limit pro jízdu 70 kg (pokud bude váhová kategorie přesáhnuta, je možnost se přihlásit a pracovat s koňmi alespoň ze země). Kapacita tábora je omezená na 18 účastníků a bývá pravidelně naplněna. Na tento počet účastníků připadá vždy na 3 až 5 koní.

Program koňského tábora

Program koňského tábora probíhá zejména v dopoledních hodinách formou teorie a praxe. Děti čeká nauka o jezdectví, fyziologii a anatomii koní, jezdeckých potřebách, základní ošetřovací úkony u koní, krmivářské základy. Mají-li děti zájem, mohou u koní trávit i část odpoledne. Vše je závislé na počasí. Péči o koně mají na starost především děti, krmí je, hřebelcují i kydají hnůj. Tyto činnosti vykonávají v menších skupinkách, v nichž se pravidelně střídají. Kromě jezdectví jsou na programu celotáborové hry a zábavné večerní programy. Tábor je koncipován spíše než jako jezdecká škola jako koňský tábor.

Program:

  • Bezpečné zacházení s koňmi a pohyb v ohradě
  • Seznámení s jezdeckými potřebami a anatomie koně
  • Práce s koněm (hřebelcování, čištění kopyt, sedlání, ošetřování, čištění ohrady a krmení)
  • Vedení koně a základy lonžování
  • Bezpečný sed na koni a rovnováha (získání důvěry v koně, gymnastické cviky)
  • Jízda v kroku a zastavení (v sedle i bez sedla)
  • Jízda v klusu (pro zkušenější jezdce)
  • Skákání přes nízké překážky (pro zkušenější jezdce)
  • Přirozená komunikace a práce s koněm ze země
  • Program je zcela závislý na počasí s ohledem na bezpečnost a zdraví dítěte i koně

Volný čas, doplňkové a celotáborové programy

V areálu LDT Jiskra Náměšť pořádáme současně několik táborů s různým zaměřením a koňský tábor je jedním z nich. Snažíme se o to, aby děti netrávili čas pouze ve svém oddíle, ale aby se setkávali i s dětmi z ostatních táborů. Snažíme se o to, aby děti netrávily čas pouze ve svém oddíle, ale aby se setkávaly i s dětmi z ostatních táborů. V případě koňského tábora probíhá interakce s dětmi z ostatních táborů zejména v odpoledním klidu a na večerním programu, který tvoří soutěže, diskotéky, táborák, vystoupení vedoucích a dětí v táborovém párty stanu a různé sportovní aktivity.

Kolektivní sporty: Máme připraveno spoustu kolektivních her a soutěží pro celý tábor. Nebude chybět fotbal, volejbal, ani plavání. K dispozici máme hřiště a velký bazén.

Hry, soutěže, relax a zábava: Jako na každém správném táboře ani u nás nebude chybět celotáborová hra a plno soutěží, večerní diskotéky, promítání filmu nebo opékání buřtů u ohně. Odpoledne je vyhrazeno především oddílovým soutěžím, etapovým hrám a koupání v bazénu.

Večerní program: Každý večer je na výběr z několika aktivit. Hlavní večerní program probíhá v táborovém párty stanu. Program se každý den liší. Je ovšem plný bláznivých show, retro párty, diskoték, scének vedoucích i dětí a spoustu dalšího, na co děti dlouho vzpomínají. Poslední večer každého turnusu nás čeká prodloužený program, kde děti mohou předvést, co se na táboře naučili. Budeme vyhlašovat vítěze táborových soutěží a disciplín, rozdávat ceny oddílům i jednotlivcům.

Naše fotky Naše videa

Slevy