Letní tábory Náměšť nad Oslavou

O táboře Náměšť

Tábor Náměšť se nachází v malebném údolí řeky Oslavy na pomezí Jihočeského kraje a kraje Vysočina. Našeho tábora se každý rok účastní přes 1500 dětí a teenagerů z celé České republiky a Slovenska. Tábor je rozdělen do šesti až sedmi turnusů, které trvají od devíti do čtrnácti dní.

Jak si vybrat program?

Základním programovým prvkem tábora v Náměšti je Klasický tábor. Ten spojuje aktivity, které všichni dobře známe z tradičních táborů. Děti zde hrají celotáborovou hru, věnují se sportovním aktivitám nebo chodí na výlety. Klasický tábor je tedy nejlepší volbou pro děti, které nechtějí trávit celý turnus specializací na jednu aktivitu.

Tábory se zaměřením

Specializované tábory jsou vhodné pro děti, které se chtějí v některé z nabízených aktivit zdokonalit, nebo se věnovat hraní her s konkrétní tematikou. Program specializovaných kempů probíhá z velké části samostatně formou výukových hodin, her apod. Všichni táborníci sdílejí celotáborové hry, večerní programy a výlety. Více o programech se dozvíte na stránkách jednotlivých táborů.

Táboroví vedoucí a instruktoři

Všechny naše tábory vedou týmy kvalitních a zkušených vedoucích a instruktorů. Naši vedoucí jsou především studenti do 25 let, kteří své studijní zaměření mohou mnohdy využít při práci s dětmi. Každým rokem se z bývalých instruktorů, kteří se při práci osvědčili a dosáhli plnoletosti, stávají vedoucí. Instruktory vybíráme především z dětí, které se tábora opakovaně účastnily a dosáhly věku alespoň 16 let. Všichni vedoucí a instruktoři se před táborem účastní proškolení, kde probírají nejen programové a organizační aspekty táborů, ale i nejdůležitější témata, kterými jsou bezpečnost dětí na táboře a základy první pomoci.

Popis a vybavení tábora

Tábor Náměšť se nachází v zalesněném údolí řeky Oslavy, přibližně 4 km od obce Náměšť nad Oslavou. Areál naleznete na samotě v malebném údolí, kde je ideální prostor pro veškeré táborové hry, bojovky a bitvy, hry v přírodě, koupání a výlety. Rekreační ar eál se rozkládá na ploše přibližně 20 000 metrů čtverečních a již několik desítek let slouží k pořádání táborů a skupinových akcí. V areálu je několik hospodářských budov. Najdete zde kuchyni, jídelnu a společenské místnosti, umývárny a sprchy. V prostoru celého areálu je 42 chatek. Celková ubytovací kapacita tábora je 250 lůžek. Přímo v areálu je také několik hřišť a největší atrakcí je bazén s rozměrem 25 x 10 metrů. V areálu je také k dispozici samostatná budova sloužící jako táborová ošetřovna s izolací. Zdravotník je přítomen 24 hodin denně a vybavení ošetřovny odpovídá požadavkům stanovených Ministerstvem zdravotnictví pro pořádání zotavovacích akcí pro děti.

V areálu je také k dispozici samostatná budova sloužící jako táborová ošetřovna s izolací. Zdravotník je přítomen 24 hodin denně a vybavení ošetřovny odpovídá požadavkům stanovených Ministerstvem zdravotnictví pro pořádání zotavovacích akcí pro děti.

Ubytování

Děti jsou ubytovány v šesti až osmi lůžkových chatkách. S ohledem na doporučení hygieniků prosíme účastníky, aby si na tábor přivezli spací pytel. Areál je vybaven sociálním zařízením včetně sprch s teplou vodou. Sprchy a toalety jsou samozřejmě několikrát denně uklízeny.

Strava

Strava je zajištěna šestkrát denně. Děti chodí na snídaně, dopolední svačinu, obědy, odpolední svačinu, večeři a druhou večeři po večerním programu. Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu.

V táboře je plně vybavená kuchyně a jídelna s veškerým příslušenstvím. Jídelníček splňuje požadavky racionální výživy. Každý den jsou součástí jídelníčku ovoce, zelenina a mléčné výrobky.

Snídaně: probíhají formou švédských stolů. Na výběr je několik druhů sýra a uzenin, cereálie s mlékem, med, marmeláda, máslo nebo také paštika. Součástí snídaně je vždy ovoce a zelenina. Ke snídani podáváme čerstvé housky, veky, pletýnky nebo rohlíky. Součástí každé snídaně je teplý nápoj.

Obědy a večeře: k obědu i večeři podáváme vždy teplá jídla. Samozřejmou součástí oběda je polévka, častým doplňkem jídla je zeleninový salát.

Svačiny: střídáme ovoce, pomazánky s pečivem, sýr s pečivem a občasné sladkosti (sušenky, perníky, buchty.)

Strava během výletů: V případě výletů (celodenní, půldenní) zajišťujeme stravu formou balíčku na cestu (pečivo, oplatek, ovoce), popřípadě dřívějším nebo opožděným obědem.

Bezlepková dieta a jiné úpravy stravy

Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou a děti s různými limity a omezeními ve stravě, které jsou zdravotního původu. Vegetariánskou a veganskou stravu nezaručujeme. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte telefonicky.

Bezpečnost a zdravotní péče

Při všech hrách, aktivitách a výletech dodržujeme bezpečnostní předpisy tak, abychom předešli poraněním. Součástí tábora je plně vybavená ošetřovna. O zdraví účastníků se starají dva kvalifikovaní zdravotníci. V případě nemoci či úrazu dítěte zdravotníci telefonicky kontaktují zákonného zástupce až po ošetření pacienta. Zdravotník zpravidla neinformuje rodiče o drobných oděrkách, bodnutí hmyzem (pokud není dítě alergik), mírně zvýšené teplotě, jednodennímu průjmu apod. O zdravotním stavu svého dítěte se můžete sami informovat u zdravotníka formou SMS zprávy na +420725850383, odpoví Vám, jakmile to bude možné.

Příplatkové aktivity a výlety

V rámci tábora nabízíme i několik doplňkových aktivit, které jsou zcela dobrovolné a naplánované tak, aby co možná nejméně narušily program. Kteroukoli aktivitu si můžete objednat v přihlášce na tábor, připlatit v nájezdový den nebo v průběhu tábora v den k tomu určený.

Více informací naleznete na stránce příplatkové aktivity.

Doprava na tábor

Vlastní doprava: dovolujeme si řidiče upozornit, že lesní příjezdová cesta do areálu tábora, je ve vlastnictví Lesů ČR. Provozovatel tábora tedy nemá možnost ovlivnit její stav. Cesta není dobře sjízdná pro sportovní auta se sníženým podvozkem.

Příjezd na tábor: dítě je možné přivézt od 18:00 do 19:00 hodin nástupního dne turnusu. Tábor je pro rodiče do 18:00 hodin uzavřený, probíhá úklid a příprava areálu pro další turnus. Pobyt začíná večeří.

Odjezd z tábora: dítě je možné vyzvednout od 9:00 do 10:00 hodin posledního dne turnusu. Pobyt je zakončen snídaní.

Autobusem/mikrobusem/osobním automobilem: Dopravu na tábor zajišťujeme smluvními autobusy z následujících odjezdových míst. Více informací o organizaci dopravy se dozvíte v sekci doprava na tábor.

Praha (příplatek 400 Kč)
Brno (příplatek 200 Kč)
Ostrava (příplatek 400 Kč)
Olomouc (příplatek 400 Kč)
Pardubice (příplatek 400 Kč)
Hradec Králové (příplatek 400 Kč)
Humpolec (příplatek 400 Kč)
Žďár nad Sázavou (příplatek 400,-Kč)

Cena tábora

Základní cena tábora zahrnuje: Ubytování, stravu (6x denně) a pitný režim, odborný dozor, zdravotnický a ostatní personál, DPH.

Základní cena nezahrnuje: Dopravu smluvními autobusy (je možné si přiobjednat v přihlášce), příplatkové aktivity a výlety.

U všech našich táborů je možný příspěvek odborů (FKSP) až do výše ceny tábora.

V ceně není zahrnuto cestovní a úrazové pojištění dětí. Doporučujeme všem rodičům sjednat pojištění.

Garance vrácení peněz při storno pobytu

Dovolujeme si Vám nabídnout sjednání garance vrácení peněz při stornu pobytu za cenu 290 Kč na osobu a pobyt. Garanci si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Slevy

Na naše tábory poskytujeme tyto SLEVY

Co s sebou

Doporučený seznam věcí naleznete zde.

GPS SOUŘADNICE AREÁLU: 49°11'0.913"N, 16°9'35.199"E

ADRESA AREÁLU: LDT JISKRA, Velké Pole 47, Náměšť nad Oslavou 675 71, okres Třebíč

Facebook - Tábor Náměšť

Naše fotky Naše videa

www.taboreni.cz

Slevy

Chata Malá Rennerovka

Dvorská bouda

Hotel Vápenka

Hotel Museum

Hotel William

RS Náměšť nad Oslavou

Botel Vodník