Zimní lyžařský tábor Dvorská bouda – Krkonoše 2024

Místo konání
Dvorská bouda, Strážné 111 PSČ 543 52
Doporučený věk
5 – 17 let
Odjezdová místa
Praha , Mladá Boleslav, Nová Paka

POPIS TÁBORA

Všechny turnusy jsou vhodné pro lyžaře, snowboardisty, začátečníky i pokročilé, vhodné i pro ty, co jedou na lyže nebo snowboard poprvé. Pod vedením našich zkušených instruktorů Vaše děti naučíme jezdit jak na snowboardu, tak na lyžích. Ježdění na svahu střídá na 2. a 3. turnusu animační program, hry plné sněhu a zábavy.

Dvorská bouda se nachází na vrcholcích Krkonoš a vybízí k výletům a poznávání krás pohádkově zasněženého národního parku.

PROGRAM TÁBORA

 • stavění sněžných soch a iglú
 • bobování a sáňkování
 • klasický táborový program (hry, soutěže, promítání filmu, opékání buřtů, závěrečná diskotéka)
 • sauna
 • využití místních vleků (lyžování je zcela závislé na sněhových podmínkách, pouze pod dozorem táborových vedoucích)

Děti většinou během lyžařského kurzu obědvají přímo na svahu, aby si lyžování/snowboardování užily co nejvíce. V polovině kurzu je pro děti naplánovaný odpočinkový den spojený s výletem. Také si zahrajeme hry na sněhu, postavíme si sněhuláka nebo vyhloubíme iglú. Poslední den bude karneval na lyžích a závody!

Každý den po skončení lyžování je pro děti připravený pěkný a zajímavý program na zbytek odpoledne a večer. Pustíme film nebo zahrajeme různé hry. Nebude chybět ani diskotéka, když si ji děti budou přát. Součástí boudy je i sauna, kterou děti budou moci 1x za pobyt využít (již je v ceně a je to dobrovolné).

Lyžování: skiareál Herlíkovice a Friesovy Boudy

Herlíkovice – největší lyžařský areál v okolí, který nabízí téměř 12km sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti s technickým zasněžováním v celé délce, se čtyřsedačkovou lanovkou. Ve ski areálu se dále nachází další vleky typu poma. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu je cvičná louka. Děti se budou do skiareálu dopravovat skibusem.

Friesovy Boudy – rodinná sjezdovka, vybavena dvojkotvou, kde jezdíme s dětmi téměř sami, bez front na vlek. Na svah, který je vzdálen 1,5 km od Dvorské, se děti dopravují přímo na lyžích/prknech, méně zkušené děti dopravuje skútr.

Přímo v hotelu je dětem pro zpestření tábora k dispozici finská sauna a fotbálek. Ve večerním programu si zahrajeme hry, zasoutěžíme si, promítneme film, opečeme buřty a zatančíme na závěrečné diskotéce.

Program a výlety jsou zcela závislé na aktuální předpovědi počasí a kondici jednotlivých účastníků.

VEDENÍ TÁBORA

Zkušení táboroví vedoucí, kvalifikovaný zdravotník a hlavní vedoucí.

CENA

V základní ceně tábora je zahrnuto:
 • ubytování ve vícelůžkových pokojích, nově zrekonstruované sociální zařízení na patře (oddělené WC a sprchy pro kluky a holky)
 • 5x denně strava včetně celodenního pitného režimu
 • doprava rolbou případně sněžným skútrem ze záchytného parkoviště k Dvorské
 • vstup do sauny
 • odměny, ceny, diplomy
 • pedagogický a zdravotnický dozor
 • DPH
 • doprava autobusem z Prahy, Mladé Boleslavi a Nové Paky
V základní ceně tábora není zahrnuto:
 • úrazové pojištění
 • bezlepková strava (příplatek 500 Kč, kontaktujte kancelář)
 • jízdné na vleky

DOPRAVA AUTOBUSEM / MIKROBUSEM

Jako hlavní odjezdové místo autobusu je z Prahy Černého Mostu, po cestě lze zastavit také v Mladé Boleslavi nebo v Nové Pace. Sraz účastníků je vždy 15 minut před uvedeným časem. Změny v dopravě je nutné z organizačních důvodů nahlásit nejpozději 7 dní před nástupem na tábor. Pozdějším změnám nemusí být vyhověno vzhledem ke kapacitě autobusu. U autobusu bude přítomen vedoucí, který děti odbaví. Všechna zavazadla vybavte jmenovkou.

 • Praha – cesta mezi Makrem a Hornbachem, ulice Chlumecká
 • Mladá Boleslav – OC Olympia, menší parkoviště hned vpravo za kruhovým objezdem

Odjezd na tábor:

 • 14:30 hodin – Praha Černý Most
 • 15:00 hodin – Mladá Boleslav

Příjezd z tábora:

 • 13:00 hodin – Mladá Boleslav
 • 13:45 hodin – Praha Černý Most

Nenaplní-li se kapacita mikrobusu, organizátor tábora zajistí přepravu účastníků přímým linkovým spojem v doprovodu vedoucích, popřípadě osobními automobily. Rodiče budou včas informováni.

VLASTNÍ DOPRAVA

Dvorská bouda není v zimě dostupná osobním automobilem. Sraz účastníků je na záchytném parkovišti ve Strážném-Lomu, GPS: 50°40'44.878"N 15°37'11.244"E, odtud jsou děti k boudě dopraveny rolbou nebo sněžným skútrem.

 • Příjezd na tábor: sraz účastníků v 16:30 hodin nástupního dne turnusu na záchytném parkovišti ve Strážném-Lomu
 • Odjezd z tábora: sraz účastníků v 11:00 hodin posledního dne turnusu na záchytném parkovišti ve Strážném-Lomu

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Děti jsou ubytovány přímo na Dvorské boudě ve vícelůžkových pokojích, nově zrekonstruované sociální zařízení (oddělené WC a sprchy pro kluky a pro holky) je na patře. V hotelu je k dispozici sauna, stolní fotbálek, společenská místnost a lyžárna.

Strava je zajištěna 5x denně včetně celodenního pitného režimu (čaj, voda se šťávou, voda). Doporučujeme dětem přibalit nejen láhev na vodu, ale i termosku na teplý čaj. Snídaně jsou formou švédského stolu (máslo, med, marmeláda, paštika, sýry, uzeniny, cereálie, jogurt, ovoce, zelenina, domácí pečivo, čaj, džus, mléko apod.). Na dopolední svačinu děti dostávají ovoce a sušenku nebo domácí moučník. Oběd je servírovaný, skládá se z polévky a hlavního chodu. Na odpolední svačinu připravíme domácí pomazánku s pečivem nebo se sýrem a šunkou či jogurt s cereáliemi. Večeře je taktéž servírovaná a skládá se z hlavního chodu.

Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte telefonicky či e-mailem (tabor@agentura7.cz, tel: +420 774 718 496). Bezlepková strava je za jednorázový příplatek 500 Kč.

CO S SEBOU

Táborovou dokumentaci:

 • lékařské potvrzení
 • zdravotní list účastníka
 • potvrzení o seřízení vázání
 • potvrzení o úschově kapesného na běžnou útratu
 • plná moc k lékařskému ošetření či hospitalizaci dítěte

léky, které pravidelně užívá, včetně podrobné medikace

nepromokavá zimní bunda, oteplovačky, kombinéza, 2x rukavice, 2x čepice, 2x šála, podvlékačky, termo prádlo, nepromokavá zimní obuv, hygienické potřeby (mýdlo, šampón, hřeben, zubní kartáček a pasta), plavky, ručníky, kapesníky, spodní prádlo na počet dní tábora plus náhradní, teplé ponožky na počet dní tábora, teplé pyžamo, 2x nátělník, 2x tričko s krátkým rukávem, 3x tričko s dlouhým rukávem, svetry, mikiny, 2x tepláky, přezůvky, botasky, batůžek na výlety, PET láhev na vodu, termoska, sluneční brýle, opalovací krém, pomáda na rty, sáček na špinavé prádlo, podepsané léky (pokud užívá), kapesné (námi doporučené kapesné je ve výši 2500 – 3000 Kč), psací potřeby, dopisní papír, obálky a známky, společenské hry a knihy dle vlastního uvážení.

Po zkušenostech z loňských táborů veškeré oblečení podepište. Malým dětem přibalte seznam věcí i s přibližným popisem oblečení.

CO S SEBOU NEBRAT

Příliš drahé oblečení, elektroniku a cennosti. V případě potřeby si mohou děti zavolat z táborového telefonu. Léky, které jsou běžně dostupné v lékárně např. na bolest hlavy apod., na táboře máme dostatečně vybavenou lékárničku a kvalifikovaného zdravotníka.

Naše fotky Naše videa

Slevy